Nasza strona używa plików cookies w celu zapewnienia wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Więcej
Rozumiem

Zakładanie opatrunku hydrokoloidowego Medisorb H

Pobierz:

Przystępując do zabezpieczenia rany, należy wybrać taki rozmiar opatrunku wtórnego, który pokryje całą ranę z 2-3 cm marginesem.

  1. Przed założeniem opatrunku należy ubrać rękawiczki, oczyścić ranę 0,9% roztworem soli fizjologicznej lub roztworem Ringera i osuszyć skórę otaczającą ranę.
  2. Dobrać odpowiedni rozmiar opatrunku Medisorb H tak, aby zakrył on powierzchnię rany oraz 2-3 cm skóry wokół niej. W przypadku konieczności przykrycia rany o dużej powierzchni można nałożyć kilka opatrunków, które będą na siebie nachodzić.
2medisorbh
  1. Przed odklejeniem papieru ochronnego ogrzać opatrunek w dłoniach.
3medisorbh
  1. Usunąć większy papier ochronny. Położyć Medisorb H bezpośrednio na powierzchnię rany i delikatnie docisnąć krawędzie opatrunku.

 

4medisorbh
  1. Usunąć pozostały papier ochronny (węższy) i docisnąć brzegi opatrunku do skóry.
5medisorbh  UWAGI:

  1. Owrzodzenia podudzi, jeżeli takie jest zalecenie lekarskie, mogą być leczone przy użyciu opatrunku Medisorb H w połączeniu z terapią uciskową.
  2. Pod opatrunkiem może powstać żółtawy żel z charakterystycznym zapachem. Nie jest to objaw infekcji, lecz normalne zjawisko towarzyszące stosowaniu opatrunków hydrokoloidowych.
  3. Opatrunek należy wymienić, kiedy powierzchnia hydrokoloidu zamieni się w żel. Częstotliwość zmian zależy od ilości wydzieliny. W przypadku ran z obfitą wydzieliną opatrunek może wymagać codziennych zmian. W przypadku ran o niewielkim wysięku lub ran pokrywających się nabłonkiem, opatrunek może pozostawać na ranie do 7 dni.

 

Pobierz instruktaż w PDF.

Nasze rozwiązania