Nasza strona używa plików cookies w celu zapewnienia wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Więcej
Rozumiem

Zakładanie opatrunku silikonowego Codosil ADHESIVE

Pobierz:

Codosil AHDESIVE to miękki, samoprzylepny opatrunek silikonowy, który służy do rehabilitacji przerosłych blizn i bliznowców – wpływa na spłaszczenie blizny, redukcję zaczerwienienia, przez co blizna staje się mniej widoczna.

 

  1. Wyjmij opatrunek z opakowania i dopasuj go do kształtu blizny za pomocą nożyczek. Opatrunek powinien być o 1 cm większy na brzegach niż rozmiar blizny. Nie trzeba od razu zużywać całego opatrunku, np. jeśli leczymy dużo mniejszą bliznę. Można go zużywać po kawałku.
2. Odklej białą folię zabezpieczającą chroniącą warstwę lepną opatrunku.
3. Naklej opatrunek na powierzchnię blizny. Właściwości adhezyjne opatrunku pozwalają na jego wielokrotne przyklejanie do powierzchni skóry. Przed każdym kolejnym zastosowaniem opatrunek musi być umyty.
4. W celu zapobiegania przed przypadkowym zerwaniem opatrunku na ruchomych częściach ciała zalecane jest dodatkowo użycie podtrzymującej siatki elastycznej Codofix®. Siatka dostępna jest w 8 różnych szerokościach, co umożliwia precyzyjne dobranie wyrobu do obwodu zabezpieczanej części ciała.
 UWAGI: 5.
  • Opatrunek powinien pozostawać na bliźnie do 24 godzin na dobę z przerwami na jego czyszczenie.
  • Należy stopniowo wydłużać czas stosowania opatrunku, celem przyzwyczajenia blizny do obecności opatrunku i uniknięcia ewentualnych reakcji nadwrażliwości skóry.
  • Czas stopniowego kontaktu opatrunku z blizną powinien określić lekarz zalecający ten typ terapii.
  • Przykładowy schemat stopniowego użycia opatrunku: pierwsze dwa dni nosimy opatrunek przez 2 h; kolejne dwa dni przez 4 h; przez kolejne dni wydłużamy czas przebywania opatrunku na bliźnie o 2 h, aż do uzyskania optymalnych 24.

 

Pobierz instruktaż w PDF.

Nasze rozwiązania